пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Монтаж пристрою захисного відключення (ПЗВ).

Що таке пристрій захисного відключення (ПЗВ) або диференціальне реле або диференціальний автомат? Ці види реагують на витік струму, коли він проходить через наш організм при несправності будь-якого електричного приладу. Чим вище значення струму, що проходить через наш організм, тим гірше для нашого тіла.

Якщо простіше — Ви торкнулися, скажімо мікрохвильовки або пральної машини, яка пробиває на корпус і відсутнє заземлення у Ваших розетках, або торкнулися дроту під напругою. У цьому випадку мало ймовірно точніше неможливо, що спрацює звичайний автоматичний вимикач, а ПЗВ зробить свою роботу.Фото дифференциального автомата

Диференціальне реле автоматично виконає відключення приладу, і цим врятує Вам життя, оскільки його конструкція і схема дозволяє виконати необхідну функцію. Налаштування приладу заводське, і може реагувати на струм 10 або 30мА, але є й інші великі значення, встановлені виробником, але це вже інше призначення.

Цей пристрій не завадить у Вашій оселі, мало це сказати, він просто необхідний, особливо коли в будинку є маленькі діти — адже звичайний інтерес щось засунути в розетку, може закінчитися непоправною трагедією.

Пристрої захисту відключення є додатковим засобом захисту людини від ураження електричним струмом. Крім того, вони суттєво здійснюють захист від загоряння та пожеж, що виникають внаслідок можливих пошкоджень ізоляції дроту, несправностей електропроводки та електрообладнання.

При порушенні ізоляції, прямому дотику до однієї з струмопровідних частин або при обриві захисних провідників, ПЗВ є єдиним швидкодіючим засобом захисту людини від ураження електричним струмом. Не сподівайтеся на звичайний автомат, він не здатний урятувати Вам життя. Навіть найпростіші автомати спрацьовують від струму 3 Ампера, а щоб позбавити життя людини достатньо значення в 60 разів! менше від цього.

Розрізняють порогові значення струму, що впливають на наш організм (при частоті 50 Гц):

-пороговий відчутний струм — 0,5-1,5мА (при якому немає небезпеки ураження);

-пороговий струм, що не відпускає, — 10-15 мА (струм, який викликає при проходженні через тіло людини непереборні судомні скорочення м’язів. Руки ще можна відірвати від джерела ураження, але з зусиллям);

-пороговий струм фібриляції — 100 мА (смертельний для людини).

Як же пристрої дифзахисту захищають нас з Вами від ураження електрострумом?
У разі торкання людини до струмоведучих частин через його тіло потече струм, величина якого буде вираховуватись як напруг, поділена суму опорів проводів, заземлення та власне людського тіла: Iчол = Uф / (Rпр + Rз + Rчол).

З вище наведених порогових значень струму, що впливає на організм, можна зробити висновок, що незворотні процеси, пов’язані з кровотечами та серцевою аритмією, починаються в організмі людини після протікання через його тіло струму силою 50 мА. Смертельний результат можливий при впливі струму силою 100 мА. Очевидно, що захищатися слід уже від струму, що дорівнює 10 мА.

Отже, своєчасне реагування автоматики диференціального автомата або реле на струм менше 500 мА захищає об’єкт від загоряння, а струм менше 30 мА – захищає людину від наслідків випадкового дотику до струмоведущим частинам.

Хоча диференціальне реле (ПЗВ) і диференціальний автомат між собою і мають зовнішню подібність, але між ними є певна різниця — перше спрацьовує тільки на витік струму, а другий реагує ще на перевантаження і коротке замикання. Як розрізнити (відрізнити) дифреле та диф. автомат зовні можна почитати тут.

Принцип дії ПЗВ засновано на методі порівняння-порівнюються значення струму, що протікають по фазному та нульовому дроту. Так як струми в цьому випадку рівні, відхилення по одному з них відрізняється від значення струму, що протікає в другому дроті. І якщо величина витоку перевищує встановлене значення, тоді спрацьовує захист.

Підключити диференціальне реле (ПЗВ) або диференціальний автомат не становить особливих труднощів, але бажано щоб цю роботу проводив кваліфікований електрик. Встановити ПЗВ або диффавтомат можна в електричному щитку, після лічильника. Вони кріпляться на DIN-рейку. Мають два входи і два виходи (фазний та нульовий дроти 220В). Або чотири при напрузі 380В.

Якщо у Вас виникла проблема зі спрацюванням пристрою захисного відключення, як визначити причину та вирахувати несправність, Ви можете почитати на наступній сторінці.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua