пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Заміна пробок (запобіжників) на автомати

Заміна пробок на євро автомати замість запобіжників та старих автоматів є скоріше необхідністю, ніж звичайним бажанням. Чим же вони такі погані і навіщо міняти пробки на автоматичні вимикачі (автомати)? Розглянемо мінуси та плюси. Пробки бувають двох типів: перші білі керамічні

Предохранитель керамический (пробка фарфоровая)

(рис.1) із вставленим усередині вставкою зі шматком мідного дроту певного перерізу , яка відповідає пропускній здатності струму (величина струму в Амперах). Другі-автоматичні (рис.2), за термінологією ЗАР (запобіжник автоматичний різьбовий). Перевага перед першим видом-наявність двох кнопок циліндричної форми різного розміру. Та що кнопка побільше-включає пробку, зазвичай біла або рожева, а та, яка менша (червона), вимикає її. ЗАР(Запобіжник автоматичний різьбовий)

ПАР (пробка автоматична різьбова). Даний вид пробки дозволяє подати напругу до споживачів. Як у випадку після короткого замикання, а також просто, коли це необхідно, не викручуючи її з утримувача пробки. Звичайні пробки потрібно викрутити і поміняти в них саму плавку вставку. Робити жучок, не маючи певних знань з електрики, вкрай не рекомендовано, оскільки це може призвести до пожежі!!!


До мінусу ще можна віднести власне і сам корпус пробки. Він має збірну конструкцію на гвинтах. У місцях з’єднання контакти з часом слабшають та підгорають. Починаєтьсь підплавлення ізоляції дроту. Якщо при торканні корпусу пробки або пробкотримача відчувається тепло, а іноді вона просто гаряча, то це свідчить про поганий контакт, і потрібно вживати заходів.

Для початку потрібно вимкнути потужні електроприлади і викликати електрика. Майстер може звичайно почистити контакти або замінити пробку або пробкотримач, але порахуйте чи варто воно того. Вартість нового хорошого автомата буде майже однаково з вартістю комплекту пробка + тримач, а за роботу доведеться платити що там. Змінюючи пробку на аналог, Ви тільки відтягнете заміну пробок на автомати.

Старі радянські чорні автомати вже відслуговують свій термін. У них поступово починають підгоряти всередині контакти, і вони починають спрацьовувати навіть за найменшого навантаження. Або можуть взагалі не включитися після спрацьовування від короткого замикання. Начебто і важіль автомата піднятий догори, а реально на виході напруга відсутня. Тоді його треба міняти. І бажано вже відразу змінити старий автомат на автомат євростандарту. Переглянути замінені автомати можна подивитися тут.

В автоматичних вимикачів багато переваг: це і якісний закордонний виробник (ABB, Moeller, Legrand та ін), що забезпечує довготривалу надійність, швидкість монтажу, зручність в експлуатації, малогабаритність, приємний дизайн. При спрацьовуванні автомата Ви просто піднімаєте важіль вгору. Заміна пробок на автомати після роботи матиме вигляд нижче. Зараз я пропоную людям одночасно з заміною пробок на автомати встановити реле від перепадів і скачків напруги (на фото зліва).

заміна пробок на автомати    заміна запобіжників на автомати

Заміна пробок на автомати повинна проводитися кваліфікованим  спеціалістом-електриком, який повинен як правильно підібрати засоби автоматичного захисту, так і зробити підключення автоматів.

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua