пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Правильне підключення генератора однофазного.

Правильне підключення однофазного генератора повинно виконуватись фахівцем-електриком. У зв’язку з масовими обстрілами критичної інфраструктури моєї країни російськими ублюдками, у багатьох будинках виникла гостра потреба у електриці.
Якщо у багатоповерхових будинках застосування генераторів неможливо, то в приватних будинках це допустимо і має застосовуватись.

До основних мінусів генератора є те, що вони галасливі, торохтять під час роботи, є вихлопні чадні гази (у приміщенні без виведення вихлопу категорично заборонено), і споживають бензин або дизель.
Плюс тільки в тому, що вони працюватимуть стільки, поки є паливо в баку (на відміну від інвертора, в якому можливість роботи супроводжується наявністю заряду акумулятора).

 

 

Отже, щоб підключити генератор правильно при однофазній мережі в ручному режимі (не автоматика), необхідно мати перемикач резервної води або перекидний рубильник.

Якщо у вас однофазний вхід, то перемикач двухполюсний (рис.1), якщо трифазний, то чотирьохполюсний. Суть така: перекидний перемикач має на одну контактну групу три клеми, дві з них це вхід від мережі та від генератора, і один вихід на споживач. (рис.2)

 

Замість перекидного рубильника як альтернативу можна застосувати магнітний пускач (контактор) з одним перекидним контактом нормально замкнутим та одним нормально розімкненим на одну жилу. Тобто на фазу і нуль потрібно два таких контактори при однофазному генераторі. (Рис.3)

 

Підключення генератора правильно.

Контактор 1НО и 1НЗ


Щоб правильно приєднати генератор, необхідний провід ВВГ або ПВС 3х2,5 якщо він у вас (генератор) до 5кВт. На один кінець дроту підєднуємо грушу-вилку, або просто штепсельну вилку, а другий кінець-на перемикач.

Якщо у вас вхід три фази, а однофазний генератор, не біда. За допомогою чотириполюсного трьохпозиційного перемикача наприклад фірми Hager (Хагер), вхід від генератора паралельний на три фази, тобто ставимо перемички. Єдине, якщо є трифазне обладнання, однофазний генератор не підійде.

Перекидний перемикач дозволяє виключити можливість подачі зустрічного
напруги від мережі за його появі. Загалом, завдання не складне, головне щоб місце
було в щитку та й правильно підключити, ну а далі, справа техніки.

Як зрозуміти що в мережі з’явилася напруга, ну тут дивитися по сусідах чи є у них
світло або можна поставити сигнальну лампу на вводі мережі для візуального сприйняття.
З приводу трифазних генераторів мій досвід підключення показав, що дешеві
трифазники не справляються зі своїм завданням! Він може підійти, якщо у вас будуть
працювати тільки лампочки, холодильник уже ні, тому що він має пусковий струм.
При нерівномірних одночасних навантаженнях відбувається сильний перекіс фаз. На фазі де
є навантаження напруга падає, але в інших зростає, причому до 300 вольт. Небезпечно, може
вийти техніка з ладу, якщо не стоять реле напруги чи стабілізатори. Будьте
уважні!

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua