пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Встановлення, монтаж, заміна розеток.

Монтаж, заміна, перенесення, підключення, встановлення розеток.

Розетка штепсельна є електровстановлювальним виробом і служить для приєднання через вилку різних пристроїв як побутового так і виробничого призначення: (приймачі, праски, чайники, мікрохвильові печі, холодильники, телевізори та ін. прилади). Зазвичай зовні на кришках розеток вказуються електричні параметри — сила струму і напруга. Максимально допустиме навантаження на розетку має бути не більше 1500 Вт (1,5 кВт) — це продовжить її життя. Хоча сучасні розетки розраховані на струм 10-16А, це вже навантаження до 3 кВт. Установка розеток проводиться на висоті 20-30 см від підлоги, хоча це особисто вирішує сам господар, на якій висоті встановлювати розетку.

фото разных розеток

Встановлення електричних розеток, та їх заміна мають здійснюватися електриком при вимкненій напрузі. Перенесення розеток із збереженням колишньої проводки (якщо не передбачається заміна проводки), спричиняє додавання дроту від місця старої установки розетки, до нового. Саме з’єднання кріплять на клемну колодку, а місце замазують гіпсом. Особисто я віддаю перевагу бюджетним розеткам фірми VI -KO (ВІКО) або Шнайдер. Оскільки вони не плавляться при навантаженні, мають різноманітні підвиди, недорогі за ціною, і мають на своїх контактах пружину, що дозволяє використовувати штепсельні вилки як нашого так і євростандарту, без порушення якості контакту.

Як вони розподіляються за призначенням, запитаєте Ви? Насамперед по вхідній напрузі 220В або 380В, ну, а далі, за підвидами, описаними нижче. Дані види розеток є найпоширенішими для побутових умов.

Розетки на 220В:

-зовнішні до 16А із заземлюючим контактом, так і без «землі» (кріпляться на поверхню стіни або іншу поверхню, також це може бути розетка з кришкою і подовжувачі до 25А);

-зовнішні до 40А. Мають конструкцію з трьома плоскими або круглими контактами. У квартирах застосовуються тільки для підключення стаціонарних електроплит, кріпляться на поверхню стіни або іншу поверхню, також це можуть бути і подовжувачі до 40А);

-вбудовані або внутрішні (встановлюються як правило в установчі монтажні коробки);

-розетка без заземлюючого контакту (універсальні);

-розетка із заземлюючим контактом (для захисту від ураження струмом);

-розетка з кришкою (для захисту від потрапляння пилу та крапель води з класом захисту IP54). Застосовуються у ваннах або приміщеннях з підвищеною вологістю;

-розетки спарені (вихід на дві розетки в одному корпусі) з заземлюючим контактом і без нього;

-розетка телевізійна (для підключення коаксіального кабелю від антени або кабельного телебачення до телевізора);

-розетки телефонні зовнішні та внутрішні (для підключення до телефонної мережі);

-розетки комп’ютерні (для підключення до мережі Інтернет або мережі комп’ютерів);

-рамки на розетки (застосовуються для покращення зовнішнього дизайнерського вигляду як розеток так і вимикачів, можуть бути від двох «вікон» до п’яти).

Розетки на 380В.

Слід зазначити, що у старих квартирах вони не застосовуються. У приватних будинках розетки на 380 В можуть застосовуватися для підключення котлів опалення, різних електродвигунів, зварювальних апаратів. Мають конструкцію на чотири-пять плоских або круглих циліндричних контактів.

 

Поділяються на:

-зовнішні стаціонарні (кріпляться на поверхню стіни або іншу поверхню);

-зовнішні переносні (застосовуються для подовжувачів).

 

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua