пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Підключення та встановлення бойлера (електричного водонагрівача).

Так склалося, що у Києві трапилися проблеми з гарячою водою. Вже багато хто прийняв для себе рішення встановити в квартирі бойлер для нагрівання холодної води. Головна перевага електричного бойлера – незалежність від комунальних служб надання ними гарячої води. Встановлення електричного бойлера зводиться власне до трьох основних завдань. Перше – це його вибір. Як вибрати бойлер у цій статті не описуватиму, Ви можете пошукати на інших інтернет ресурсах. Тут буде йти мова про те, як підключити бойлер до електропроводки у вашому будинку. Друге завдання — підключення до водопровідних труб (це завдання сантехніка), і третє — забезпечити його безпечною електрикою для його працездатності (завдання електрика).

Отже, для того щоб підключити водонагрівач до електричної мережі потрібно знати яку потужність він споживатиме під час нагрівання. Як правило, для захисту підходить автомат 10 Ампер (до 2-х кВт) або 16 Ампер, якщо більше. Але звичайний однополюсний або двополюсний автомат підійде тільки у двох випадках — наявність повноцінного заземлення в будинку або квартирі, або ж бойлер повинен бути влаштований системою захисного відключення (ПЗВ). Якщо ж ні того ні іншого немає, то обов’язково встановлюємо або ПЗВ з автоматом, або диффавтомат, зі струмом витоку 10 або 30 міліампер. Як розпізнати ПЗВ та диффавтомат можна почитати тут.

Провід для підключення бойлера можна вибрати: для зовнішньої прокладки на скобах, або в коробі-ПВС, ШВВП . І для укладання під штукатурку марки ВВП або ВВГ. Перетин дроту 1,5 мм.кв або 2,5 мм.кв міді. Тобто, на дроті буде напис для квартир без заземлення, «2х1,5» (потужність болера до 2,2 кіловат), «2х2,5» (якщо більше). Для квартир із заземленням «3х1, 5» або «3х2, 5» відповідно.

При підключенні бойлера для квартир зі слабкою та старою електропроводкою, потрібно провести нову лінію одним із вищевказаних проводів до місця, де розташовані Ваші пробки або автомати, та встановити автомат або диффавтомат (це вже визначає електрик).  Можна також встановити диффавтомат для бойлера біля нього самого, але тільки в захисному двомодульному щитку.

Електричні проточні водонагрівачі бажано підключати напряму, без розетки. Бойлер можна підключити  як через розетку, так і напряму. Якщо через розетку з вилкою, то вони мають бути з якісного термостійкого матеріалу, щоб вони потім не плавилися під час роботи бойлера. При потужності більше 2-х кіловат, бажано приєднатися все ж таки безпосередньо на клеми водонагрівача. Схеми правильного підключення бойлера показані в наступному посиланні.

 

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua