пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Встановлення електролічильника обліку електроенергії. Київ.

Для контролю правильного обліку електроенергії існує лічильник електричної енергії (деякі говорять і пишуть електролічильник). Встановлюються лічильники буквально в кожній квартирі, в офісах, підприємствах, магазинах і т.д. щит для лічильника з вікном та ключем на 8 модулівСловом, скрізь, де є електрика. Я не описуватиму для чого вони ще потрібні, яких видів бувають, і як вони влаштовані.

У квартирах переважно розташовані однофазні лічильники електроенергії, але в новобудовах бувають і трифазні (частіше в квартирах з електроплитами). Як правило, прилад обліку електроенергії знаходиться або на сходовому майданчику з іншими лічильниками сусідніх квартир, або в самих квартирах біля вхідних дверей.

У зв’язку з ремонтом, частіше господарі квартир хочуть перенести лічильник або сховати в стіну. Якщо ж у першому варіанті робота простіше, тому що потрібно тільки закріпити щиток на дюбелі, то при встановленні в стіну потрібно спочатку зробити нішу в ній. У бетонній стіні це зробити набагато складніше.

Потрібно вирізати болгаркою і довбати перфоратором. А це досить запилена робота, і потрібно заздалегідь подбати про її дислокацію та про речі, які перебувають у квартирі.

зовнішній щиток для лічильника (навісний)Ще один основний і головний фактор-це погодження на заміну або перенесення лічильника із службами енергонагляду. Для Києва це компанія «Київенерго, зараз ДТЕК». Потрібно там написати заяву та сплатити послугу зняття пломби та подальшого опломбування.

Далі представник із «ДТЕК» приходить (десь за тиждень-три) і знімає пломбу. Для виконання робіт перенесення лічильника надається термін на дві години разово, та до 3-5 днів. За цей час потрібно повністю завершити роботи з перенесення чи поглиблення лічильника електроенергії. Усі роботи можу виконувати я, окрім погодження.

вбудований щиток з однофазним лічильником електричної енергії  внутрішній щиток з однофазним лічильником електричної енергії  металевий щиток для лічильника

Підключення лічильника однофазного не є складним завданням для електрика. Електролічильник має чотири гвинтові клеми. Зліва направо. 1-фаза вхід, 2-фаза вихід, 3-нуль вхід, 4-нуль вихід. З клеми «2» фаза виходить на автоматичні вимикачі, а потім на лінії в квартирі. От і все.

Як правило, на вхід «ДТЕК» не дозволяє ставити автомат більш ніж на 25 ампер. Це пов’язано з обмеженнями споживаної потужності всього будинку зі старими електричними комунікаціями. Для нових будинків там по-іншому. Також і бажано зробити новий вхід до електролічильника від щитка на сходовому майданчику, якщо старий провід малого перерізу або вже зносився від старості.

Схема підключення однофазного лічильника електричної енергії

Запити по сторінці: підключити, перенести, встановити, поглибити електролічильник електроенергіі.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua