пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Монтаж та підключення світлодіодної LED стрічки.

⏩ Монтаж світлодіодної LED стрічки, як один з елементів дизайнерського освітлення. Сучасні технології не стоять дома. Якщо раніше у побуті застосовувалися для освітлення лише лампи розжарювання, то зараз можна висвітлювати різні форми інтер’єру. Для цього було розроблено світлодіоди. Пізніше їх почали виготовляти на світлодіодній стрічці. Саме її застосовують для підключення закарнизного підсвічування або ж підсвітки стелі.

Світлодіодна led-стрічка є гнучкою електронною платою зі світлодіодами і резисторами. наклейка светодиодной лентыЗакарнизне підсвічування буває різних кольорів: білим, жовтим, блакитним, червоним та зеленим, а також всі їхні можливі відтінки. На зворотній стороні частіше знаходиться двосторонній скотч.  Тобто, лед-стрічку можна приклеїти на гладку поверхню (рис.1), попередньо знявши захисний паперовий шар. Поверхня обов’язково має бути глянсовою, та очищеною від пилу. Інакше липкий шар світлодіодної стрічки просто не триматиметься. Щоб стрічка служила довго, її потрібно клеїти в спеціальний алюмінієвий профіль з матовим розсіювачем. Профіль слугує як тепловідвод.  Наклеєну світлодіодна стрічку видно на рис.2. Щоб збільшити, натисніть на ліву клавішу миші.

 

наклеєна світлодіодна стрічка

Для підключення закарнизного підсвічування потрібен блок живлення з постійною напругою на 12 Вольт з випрямлячем (вже має бути передбачений вихід плюс та мінус 12 Вольт). Потрібно попередньо продумати, де буде блок живлення. Для цього бажано зробити нішу в гіпсокартоні, де його можна буде сховати, або сховати його на шафі, або в щитку. Туди ж виводиться провід основного живлення та вихід на світлодіодну стрічку. Стрічку можна різати в певних місцях, приблизно через кожні 3-5 см. Схема підключення звичайного світлодіодного закарнизного підсвічування виглядатиме таким чином (рис.5).

схема підключення простого світлодіодного закарнизного підсвічування

На прикладі я опишу як підключити закарнизне підсвічування фірми «Horoz elektrik» (рис.3). Особливістю даного підсвічування є таке:дистанційне закарнизне світлодіодне підсвічування фірми Horoz elektrik можливість вмикати та вимикати за допомогою дистанційного пульта управління (вимикач зовсім не потрібен), можливість вмикати за допомогою пульта різні кольори та відтінки (близько 12). У комплект входить сам пульт управління 1, трансформатор 3, RGB контролер на 2 Ампера (дистанційний комутатор-вимикач) 2, і світлодіодна стрічка на 4 контакти. Приймач сигналу повинен бути за карнизом, трохи нижче 3-5 мм його, щоб був хороший прийом сигналу від дистанційного пульта управління.

Послідовність монтажу є наступною. Спочатку на підготовлений за розміром карниз наклеюємо саму світлодіодну стрічку.(рис.1),монтаж карнизу зі світлодіодною стрічкоюпопередньо очистивши карниз від пилу. Якщо дроти до стрічки вже припаяні, потрібно клеїти виводами до місця розташування блока живлення. Далі припаюємо дроти до стрічки і контролера, кріпимо карниз (рис. 4) і підключаємося до попередньо встановленого в нішу блока живлення. При підключенні має дотримуватися полярність, тобто правильно підключити плюс і мінус з його виходу. Підключення до LED здійснюється за допомогою штекера або паяння контактів. Якщо при монтажі всеправильно зробили, подаємо напругу та насолоджуємося видами світлодіодної led-підсвітки.

  блакитна лед стрічка  червоне світлодіодне підсвічування
підсвічування кольору індиго  червоне підсвічування карнизу  жовте підсвічування карнизу

Основна складність підключення даного закарнизного підсвічування полягає в тому, щоб правильно припаяти дроти від стрічки до контролера. Якщо важко впоратися, або Ви не розібралися, можете викликати майстра-електрика. Світлодіодна стрічка здатна створити затишний комфорт, коли основне світло не потрібне. На зараз вже існують контроллери, керовані зі смартфонів через WI-FI, які дають змогу змінювати яскравість, різну послідовну зміну кольорів для RGB стрічок, таймер і не тільки.  Також вже є контроллери, які працюють на радіочастоті, тобто коннтроллер може знаходитись навіть в сосідній кімнаті, а лед-стрічка в іншій.  

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua