пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Влаштування автоматичного вимикача.

Як влаштований автоматичний вимикач? Внутрішня «начинка» автоматичного вимикача виготовлена та запланована таким чином, щоб він мав можливість спрацювати в двох випадках: відбулось коротке замикання або ж перевантажили провід збільшивши потужність та відповідно струм, який проходить через автоматичний вимикач. Докладніше про типи та види автоматичних вимикачів можна прочитати тут. Нижче буде розглянуто приклад внутрішнього механізму одного із видів автоматичного вимикача. Встановлювати автомат повинен электрик.

Як влаштовано автоматичний вимикач? Корпус автоматичного вимикача захисту, що монтується на DIN-рейку, виготовлений з діелектричного матеріалу-спецпластмаси із ПВХ пластику. Увімкнення/вимкнення здійснюється своєрідним важелем (1), вхід та вихід проводів приєднуються до гвинтових затискачів (2). Фіксатор (9) фіксує корпус автомата на DIN-рейці і дозволяє його зняти (для цього потрібно потягнути фіксатор за допомогою тонкої плоскої викрутки).

Устройство автоматического выключателяПеремикання ланцюга здійснюється за допомогою рухомого (3) та нерухомого (4) контакту. Сам механізм розчеплення спрацьовує за допомогою одного із двох розчеплювачів: теплового або магнітного.

Перший складається з біметалічної пластини (5), нагрівається електричним струмом, що проходить по ній. При протіканні струму, що перевищує допустиме значення, біметалічна пластина згинається і приводить в дію власне весь механізм розчеплення.

Мінімальний струм спрацьовування теплового розчіплювача становить 1,45 від номінального струму запобіжника. Налаштування струму спрацьовування здійснюється на виробництві в процесі виготовлення регулювальним гвинтом (6), і не дозволяє регулювати його потім, оскільки автомат не розуміється. На відміну від звичайного запобіжника, автоматичний вимикач готовий до наступного використання після остигання пластини.

Магнітний (миттєвий) розчіплювач є соленоїдом (7). У нього є сердечник, що рухається, який теж може приводити в дію механізм розчіплювача. Струм, що протікає через запобіжник, йде по обмотці соленоїда і викликає втягування сердечника зі збільшенням заданої межі.

Магнітний розчіплювач спрацьовує дуже швидко (буквально за частку секунди), на відміну від теплового, але при значно більшому перевищенні струму: у 2÷10 разів від номіналу, а також залежно від типу та від чутливості магнітного розчіплювача. При підключеному навантаженні під час розчеплення контактів може виникнути електрична дуга, тому контакти виконані своєрідною формою і знаходяться в камері дугогасіння (8).

P.S. Пристрій автоматичного вимикача не зможе захистити життя людини від ураження електричним струмом. Найкраще для цих цілей підходять пристрої захисного вимкнення (ПЗВ).

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua