пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Правильне штроблення стін-все, що потрібно враховувати.

Прихована електропроводка – найзатребуваніший варіант монтажу комунікації Для того, щоб сховати дроти та кабелі у стінах, потрібно виконати штроблення. Цей процес досить складний та трудомісткий.

Підготовка до робіт

Перед тим, як розпочати роботу, потрібно ясно розуміти, де потрібно пробивати штроби. Тому потрібно замовити план розведення, на якому повинні бути відзначені всі необхідні відводи з місцями установки розеток і вимикачів. Штроблення стін – брудний процес, тому вхід у приміщення краще завісити плівкою або вологою тканиною: це перешкоджатиме проникненню пилу до інших кімнат.

Штроблення стель потрібно виконувати, користуючись стійкими підставками: табуретка та драбини в даному випадку підходять не сильно, краще користуватися будівельними підмостками. Перед початком робіт слід перевірити стіни та стелі на наявність старої проводки. Роблять це за допомогою спеціального індикатора.

Пояснення щодо вибору інструментів

Найзручніші інструменти для створення вертикальних та горизонтальних штроб – це болгарка або штроборіз (по суті, та сама болгарка, тільки з двома паралельними дисками). За допомогою них можна прорізати ідеально рівні лінії, а ось матеріал між ними можна вибити вручну, за допомогою молотка і зубила (але це довго і складно) або за допомогою перфоратора зі стандартною насадкою. Якщо прорізати перфоратором штроби, акуратних ліній не вийде.

Порядок ведення робіт

Перший етап – розмітка. За допомогою олівця та рівня відзначають лінії прокладання проводки та розміщення електроустановлювальних виробів: по суті, копіюють схему розведення. Головні правила при цьому – не допускати перетину штроб та заощаджувати довжину кабелю.

Перед початком роботи з електроінструментом потрібно подбати про засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри та маска для захисту обличчя. У бетонних будинках для створення штроб найчастіше використовують тільки перфоратор: за допомогою нього пробивають лінії під кабелі, висвердлюють місця під підрозетки та коробки. Болгарки або штроборізи найчастіше використовують у цегляних будинках.

Важливі тонкощі

Щоб виконати штроблення стін правильно, потрібно:

1. Перед початком робіт видалити шпалери та інші матеріали, які можуть стати на заваді.

2. Після закладення штроб краще сфотографувати стіни та відзначити на фото всі відстані (на випадок, якщо були відступи від проекту чи роботи велися без нього).

3. Натрапивши у процесі буріння на арматуру, в жодному разі не можна її пошкоджувати.

4. Якщо планується низьке розташування розеток і вимикачів, штроби можна прокласти в підлозі, скоротивши витрати кабелю і спростивши роботи.

Найкраще виконати такі роботи допоможе виклик електрика. Фахівець зможе впоратися із завданням так, щоб подальші електромонтажні роботи пройшли легко та без непередбачених труднощів.

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.</p>

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua