пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як знайти пошкодження, несправність: погасло (пропало) світло або вибило розетки.

Як знайти пошкодження, якщо світло згасло або зникло напруги в розетках. Алгоритм пошуку несправностей.

Першочергове завдання-необхідно визначити, в який момент виникла така ситуація.

Ситуація перша-Ви включаєте світло, а воно не засвічується.

Ця описана ситуація, застосовуючи яку для вирішення проблеми, Ви повинні бути дуже обережні, оскільки це найпростіший спосіб без застосування приладів, індикатора та знань з електрики. Якщо Ви не впевнені, зверніться до фахівця!

Перше і важливе правило, як знайти (знаходити) пошкодження, якщо зникло світло, або не працює розетка. Завжди у всіх випадках, перш ніж починати шукати несправність, потрібно починати з перевірки напруги, що підходить до конкретного приладу. Тобто, чи приходить 220 Вольт.

1. На даний момент розглядається ситуація, якщо лампа в люстрі одна. Спочатку потрібно перевірити лампочку. Потім, якщо вона візуально ціла, спробувати закрутити наперед робочу лампочку. Просто буває так, що візуально може бути і ціла, а приладом вона не «прозвонюється», тобто вона не робоча. Отже, лампочка ціла. Якщо лампочок кілька, і вони раніше всі працювали, то причина не в самій люстрі. Тоді далі…

2. Клацаєте вимикачем, приймаємо те що поки він робочий. Якщо при вмиканні вимикача відбувається коротке замикання, проблема швидше за все в люстрі (частіше в патроні), або ж у розподільчій коробці.

3. Перевіряємо пробки чи автомати. Вони мають бути включеними. Перевіряти їх насамперед потрібно, коли сталося коротке замикання. Якщо пробки 100% цілі (тобто на них «сидять» ще якесь світло і воно працює, або підставлені робочі пробки), повертаємося до вимикача.

4. Знімаємо кришку з вимикача, і примусово перемикаємо контакти ізольованим дротом із зачищеними контактами або ж знімаємо дроти з клемами і перемикаємо їх між собою (якщо тільки до цього не було короткого замикання). Може бути і перелом контактів при виході з коробки, де вимикач.

5. Світло все ж таки не засвічується, а лампочка, пробки, і вимикач цілі. Тоді потрібно зняти ковпак під люстрою, або весь світильник, залишивши дроти під стелею. І тоді перевірити безпосередньо індикатором чи лампочкою подачу напруги. Як це зробити?

6. Повністю знеструмлюємо, зачищаємо дроти біля люстри, і торкаємося одного дроту різьбовим корпусом лампи, та іншого дроту-центральним контактом самої лампи. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не коротнути дроти і Вас не вдарило струмом. Тримати треба лише за скло! Включаємо живлення на пробці та на вимикачі. І знову дивимося, чи з’явилося світло. Можна замість лампочки застосувати якийсь прилад з вилкою (фен, настільна лампа, праска) і торкатися штирьками вилки кінців дроту (це небезпечено, може бути електротравма або коротке замикання).

На схемі показано великими цифрами черговість перевірки знаходження несправності світла.

7. Якщо світла все ж таки немає, то тут вже проблема або в зламі дроту під стелею, або в розподільчій коробці, або пошкоджений провід у самій стелі або під штукатуркою, і тут вже не обійтися без електрика зі спеціальним приладом.

8 Ще несправність може бути як і в щитку, так і на вході або виході з пробкотримачів, або автоматів (підгоряють контакти на гвинтах у місцях під’єднання проводів або всередині самого автомата.) Цей пункт перевіряється насамперед, якщо світла немає взагалі.

Категорично забороняється замість пробок вставляти викрутки, цвяхи тощо, навіть для перевірки. При короткому замиканні виникне пожежа, і вже нічого не можна буде зробити, оскільки станеться миттєво.

Якщо в розетках зникло світло. Як знайти несправність?

1. Переконуємося, що дана розетка не робоча, для цього включаємо будь-який свідомо робочий електроприлад (фен, праска та ін.)

2. Перевіряємо пробки або автоматичні вимикачі (у кого встановлено). Вони мають бути включені. Їх можна і не перевіряти, якщо на тій же лінії є робочі розетки. Індикатором перевіряємо вихід із них. Він покаже вихід фазного дроту. Якщо індикатора немає, то…

3. Можна скористатися патроном з лампочкою та проводами. Торкаючись клем із виходу пробок або автоматів, перевіряємо наявність напруги на виході. Якщо лампочка світиться, то вони справні. Якщо ж ні то …

4. Розкриваємо кришки розеток, це якщо провід до розеток йде з підлоги. Дивимося на гвинтові контакти. Вони повинні бути не підгорівшими та не заіржавілими. Знаходимо таку розетку з поганими контактами, і знеструмивши, зачищаємо контакти. Перевіряємо тією ж лампочкою. Якщо і там не знайшли, тоді потрібно шукати злам дроту, або його обрив. Це може бути також і в розподільчих коробках. Але далі зможе розібратися електрик з спеціальним приладом.

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua