пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Монтаж фотореле (сумеречного реле).

Сутінкове (світлове) реле або фотореле (фотодатчик) — пристрій дозволяє комутувати різні види навантажень, в основному електроосвітлювальні прилади в залежності від ступеня освітленості місця, де він знаходиться. Якщо простіше, сонце сховалося за лінію горизонту — сутінкове реле увімкнулося або навпаки, вимкнулося. Сонце піднялося — зворотна реакція.

Широко застосовують фотореле при освітленні вулиць, дворів будинків і це ще не повний перелік. Ще вони виручають, коли Ви підходите до свого будинку після робочого дня, коли вже стемніло, а світло вже автоматично ввімкнулося, і освітлює Вам дорогу.

Або ось інший випадок — Вам потрібно поїхати кудись з усім своїм сімейством на енну кількість днів, а у Вас немає ні сигналізації ні охорони. В цьому випадку світлове реле включатиме освітлення по всьому периметру Вашої оселі, можна і в будинку для надійності. І включатиме воно лише на ніч. Прикладів можна наводити безліч, а зручність від використання-колосальне.

Якщо технічні характеристики неможливо використовувати сутінкове реле (фотореле) разом із приладами з великим споживанням струму, необхідно обов’язковоВиды фотодатчиков(фото) застосовувати магнітний пускач: однофазний-якщо живлення приладу здійснюється напругою 220В, або трифазний-для обладнання на 380В.

Може виникнути питання — як влаштовано фотореле? Принцип дії фотодатчика заснований на дії фотоелемента-під впливом освітлення, неважливо це буде сонячне світло або штучне, змінюється опір фотоелемента, а далі цей параметр здатний змінити подальшу роботу електричної схеми, яка включає або вимикає світлове реле (фотореле).

На корпусі або в паспорті вказано схему підключення фотодатчика, і тому підключити сутінкове реле зовсім не складно. Як правило на виході мають три дроти-вхідні фазу і нуль, і один на навантаження (нуль у цьому випадку є загальним)-електрик у цьому розбереться без проблем.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua