пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Інструкція щодо підключення датчика руху Delux YCA 1006A.

Після покупки пристрою відразу виникає питання як підключити датчик руху? На прикладі буде розглянуто інструкцію з монтажу та експлуатації датчика руху фірми DeLux типу YCA 1006А. Бувають білого та чорного кольорів. Датчик призначений для визначення об’єктів, що рухаються, з можливістю регулювання положення, здатного визначити об’єкт інфрачервоного випромінювання.

датчик движения фото DELUX YCA 1006A

На датчику присутні два поворотні регулятори для плавної зміни часу світіння «TIME», інтенсивності світла «LUX», при якому детектор визначатиме рух і регулятор «SENS». В інших моделях є два регулятори. Також датчик може визначати день чи ніч.

Світло включається в момент визначення руху, а потім до моменту вимикання освітлення та переходу в стан спостереження. Пристрій має бути постійно увімкнено.

Призначення датчика руху: для керування освітленням усередині та зовні приміщень.

Рекомендації як підключити датчик руху Delux YCA 1006A:

Перед початком робіт переконається у відсутності напруги.

— встановлення датчика необхідно виконувати на висоті близько 2,5÷4,5 м від підлоги; Монтаж датчика движения фото — намагатися не встановлювати датчики в напрямку об’єктів, що випромінюють світло, або об’єктів, що виділяють тепло (наприклад, димарі, вентиляційні канали, кондиціонери), оскільки вони можуть створювати перешкоди для нормального налаштування датчика;

— намагатися не встановлювати датчики в напрямку об’єктів, що випромінюють світло, або об’єктів, що виділяють тепло (наприклад, димарі, вентиляційні канали, кондиціонери), оскільки вони можуть створювати перешкоди для нормального налаштування датчика;

— монтаж детектора необхідно проводити на значній відстані від дерев та кущів, оскільки вони можуть негативно впливати на виявлення руху;

— не монтувати детектор поблизу джерел сильнодіючого електромагнітного випромінювання, оскільки вони можуть створювати хибні спрацьовування;

— забруднення оптичної частини датчика може викликати зменшення радіусу дії та чутливості визначення об’єктів, що рухаються;

— пристрій повинен бути спрямований так, щоб датчик був розташований перпендикулярно лінії переміщення об’єктів;

— у випадку, коли різниця в температурі об’єкта, що рухається, і температури зовнішнього середовища є невеликий (наприклад, влітку), датчик буде реагувати із запізненням, а радіус визначення об’єктів, що рухаються, буде меншим.

Монтаж датчика руху:
Для кріплення датчика використовувати два дюбелі (цегла, бетон) або шурупи (пластик, дерево, гіпсокартон). Відгвинтити гвинт на кришці і закріпити датчик як показано на рис.1. Потім приєднати дроти за схемою на рис. 2. Закрутити кришкою саморізом і провести подальші налаштування. Уважно дотримуючись інструкцій, Ви зможете самі без допомоги електрика здійснити монтаж та налаштування датчика руху.

Тестування датчика руху:

1. Після підключення датчика руху потрібно повернути регулятор часу «TIME» проти годинникової стрілки до мінімального положення, а регулятор освітлення «LUX» за годинниковою стрілкою до максимального положення.

2. Увімкніть електроживлення та зачекайте близько 1 хв., щоб стабілізувався сенсор інфрачервоного випромінювання. Під час стабілізації датчика лампа може самовільно вмикатися або вимикатися.

3. Зробіть тест руху у зоні, яку визначає детектор. Лампа повинна увімкнутися, і якщо не буде жодного руху, вимкнутись. Необхідно виконувати 10-15 секунд перерви між кожним тестом.

Встановлення часу світіння:

Час свічення обчислюється з моменту виявлення руху до моменту вимкнення освітлення та переходу в стан очікування. Цей період може бути встановлений від 5 сек. до 5÷9 хв. Час свічення встановлюється регулятором «TIME».

Як підключити датчик руху ?

Встановлення інтенсивності освітлення:

Таке регулювання установки інтенсивності освітлення дозволяє вибирати спрацьовування датчика залежно від сонячного освітлення. Тобто. можна зробити так, що датчик буде спрацьовувати тільки в сутінки або вночі. А можна й просто вдень. Якщо повернути регулятор «LUX» за годинниковою стрілкою до упору, лампа не засвітиться протягом світлого часу доби.

Попередження:

— виконання будь-якого виду робіт (підключення проводів, заміна галогенової лампи тощо), дозволяється тільки при вимкненій напрузі;

— забороняється встановлення ламп потужністю, що перевищує паспортну;

— використовувати за призначенням відповідно до класу захисту електроприладів IP

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДАТЧИКА РУХУ:

Напруга —————————————- 220÷240В, 50÷60Гц.

Освітленність —————————————— <5лк÷2000лк.
(спрацьовування від повної темряви до світлого часу доби або достатнього освітлення).

Ступінь захисту———————————— IP 44.

Кут охоплення території ————————— 180 градусів.

Час спацювання ———————————— min. 5 сек. — Maks. 5÷9 хвилин.

Робоча температура —————————— -20°C до +40°C.

Максимальна відстань до об’єкта ———- 12м.

Максимальне навантаження 1200 Вт (для галогенових ламп та ламп розжарювання) та 200 Вт (для люмінесцентних лапм).

Пошук несправностей датчика руху

Проблема Можлива причина Рішення
Світло не вмикається
— Відсутність живлення. — Перевірити наявність живлення.
— Малий рівень регулювання порога яскравості. — Поступово збільшуйте рівень регулювання яскравості до включення освітлення («LUX»).
— Відсутність об’єкта, що рухається. — Перевірте зону охоплення території.
— Несправна лампа . — Замініть лампу .
Світло не гасне
— Сильно високий рівень регулювання порогу яскравості . — Зменшіть рівень порогу освітленості (LUX).
— Датчик працює у режимі затримки часу. — Зменште затримку часу («TIME») .
— У зоні охоплення постійний рух. — У зоні охоплення постійний рух.
— Датчик перебуває під напругою протягом тривалого часу . — Вимкніть живлення датчика на 10 сек, потім увімкніть його.
Світло вмикається несподівано
— Перешкоди від джерел тепла (обігрівач, сонце, лампи). — Перевірте чи є такі та усуньте їх.
— Перешкода чи невеликі перешкоди в електромережі . — Перевірте, яка частота в місці встановлення датчика.
-У зоні охоплення їздять автомобілі. — Перевірте та обмежте зону охоплення території .
— У зоні охоплення знаходяться тварини .
— У зоні охоплення вітер хитає дерева.
— Атмосферні опади можуть бути причинами різких змін температури (вітер, дощ, сніг), вентилятори, відчинені вікна.

 

Як перевірити справність датчика руху? Справний датчик повинен спрацьовувати на будь-який рух з відстані до 12м, у положенні «TIME» на мінімум «-«, і регулятор «LUX» повернути на зображення «сонце.¤». Якщо Ви ще не зрозуміли, як підключити датчик, вам допоможе електрик.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua