пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Монтаж слаботочних ланцюгів у квартирі чи будинку. Як вибирати дроти для слаботочних ліній?

Сучасний ремонт у плані електрики потребує не лише розеток, а й якісної передачі сигналу до телевізорів, інтернету та не тільки. На початковому етапі важливо правильно і грамотно вибрати і розкидати дроти цим джерелам (так званої «слаботочки»).

До слаботочних ланцюгів у житлових приміщеннях відносяться такі види кінцевих пристроїв:

— телевізор (використовується телевізійний, він же коаксіальний кабель)

— комп’ютер або ноутбук, WI-FI роутер (маршрутизатор), Smart TV (використовується 8-ми жильний провід марки UTP-5е або FTP 5е)

— телефон або факс (використовується провід будь-який двожильний, мідний малого перерізу)

— системи для сигналізації

— відеоспостереження

— радіо

Попереджу відразу, якщо Ви плануєте проводити інтернет і телевізор після ремонту, то це може призвести до того, що дроти вже неможливо буде скрізь сховати повністю. Більшу частину можна буде сховати під плінтус, а там, де дверні проходи, там уже складніше.

Перші три види використовуються майже у кожному будинку. Тому, якщо Ви надумали робити ремонт у Вашій квартирі, потрібно заздалегідь продумати де буде та що знаходитися. Тут треба подумати про монтаж слаботочних ланцюгів та ліній. Як вони проходитимуть, і який провід вибрати для телевізора, інтернету, телефону, сигналізації — вирішує фахівець. Якщо в приміщенні планується один телевізор, тоді телевізійний провід можна відразу простягнути від сходового майданчика, де загальний щит, до місця встановлення телевізора. Причому потрібно відразу врахувати, чи буде телевізор підвішений на кронштейні, чи стояти на тумбі.

Якщо телевізійних точок кілька, тоді буде необхідний телевізійний розгалужувач (він ТАР або сплітер). Бувають на один вхід (IN) і два і більше виходи (OUT). Ще виходи бувають з коефіцієнтом посилення сигналу (наприклад 6 dВ або 8 dВ), що збільшують силу сигналу, якщо він поганий. І тут треба вибрати місце для встановлення розгалужувача. Зазвичай він ховається в розподільчу коробку, розміром min. 150 х 150 мм. , яка частіше встановлюється під електричним щитом, або вибирається інше місце (наприклад, в щитку).

Словом, принцип у наступному, телевізійний сигнал подається на ТАР, а потім з кожного його виходу (OUT) йде на кожну точку, де знаходиться телевізор. У сам телевізор можна підключати кабель або безпосередньо, або через телевізійну розетку (куди заходить другий кінець кабелю від сплітера). Телевізійний кабель бажано вибрати з цільною мідною або біметалевою жилою з гарним екраном. Прикладом може бути коаксіальний провід фірми FinMark R660 або R690.

До других видів слаботочних дротів можна віднести інтернетівський (ще говорять, кручена пара). Тут уже складніше. Ці дроти вже не можна паралелити, нічого поганого не трапиться з пристроями, але працювати явно не буде. Для надійної та правильної роботи потрібно застосовувати WI-FI роутер (якщо у Вас більше одного кінцевого пристрою, або вони живляться бездротовим інтернетом, наприклад планшет або ноутбук, смартфон).

При великій площі квартири рекомендують підводити окрему лінію до комп’ютера чи SMART TV. У крайньому випадку — встановити роутер в центральній частині квартири або в місці, найбільшого та найчастішого користування комп’ютером. Принцип схожий як і у випадку з телевізійними проводами, тільки в даному випадку замість розгалужувача стоїть розподільник-роутер, але для нього ще потрібна електрична розетка. Тому що він живиться від зовнішнього блоку живлення. Віта пара може підключатися до маршрутизатора або одразу через роз’єм RG-45 зі спеціальною фішкою на 8 контактів, або через інтернет розетку. А від неї вже відрізками проводів із роз’ємами-фішками RG-45.

З телефонними проводами дуже просто. Їх можна паралелити. Можна підключати кілька апаратів одночасно або одну базу, якщо це радіотелефон. Провід можна взяти марки ТРП-якщо назовні по швидкому потрібно зробити його можна прибити гвоздиками посередині. Можна взяти сигнальний провід для сигналізації, кручена пара, ШВВП або ВВП 2х0,5; 2х1. Для телефону також є телефонні розетки з роз’ємом RG-11. Такий самий тип дроту можна взяти і для радіо.

Для систем сигналізації та відеоспостереження використовується сигнальний провід 4х0,22 або 6х0,22. Ці дроти прокладаються до місць розташування відеокамер та датчиків різного роду (руху, відчинення дверей). З цими питаннями бажано звернутися до відповідних фахівців, оскільки Ви здаватимете свою квартиру їм на охорону. Професійний монтаж слаботочних ланцюгів насправді не складний. Але краще довіритися електрику з досвідом, тому що компанії-провайдери прокладають дроти тільки назовні, і не ховають їх у стіну.

Ви читали статтю про прокладання, монтаж та вибір дроту для слаботочних ліній.

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua