пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку з бруса (колоди). Як зробити безпечно?

Це мабуть найцікавіший і найнезвичайніший проект у моїй практиці. За довгі роки своєї електромонтажної діяльності я ще не стикався з подібним монтажем електропроводки у дерев’яному будинку із деревяного зрубу (брусу). Тут стояло два основні завдання-зробити по максимуму непомітні дроти, і друге-зробити це максимально пожежобезпечно.

виведення під вимикач у брусі

Весь проект було продумано до дрібниць. Перше завдання було реалізовано ще на стадії збирання будинку з бруса. У момент збирання висвердлювалися отвори в днищі, під металорукав, вже за місцем. Потім наступний брус одягався на попередній. На стадії збирання також попередньо робилися отвори 60 мм. для підрозетників. Для їх вирізу використав біметалеву! коронку із зубами як у ножівки (використовується для вирізу отворів для гіпсокартону, цільна)

металева гофра для дротів у брусі

Друге завдання (безпека електропроводки в дерев’яному будинку із бруса) виконувалася з використанням пожежобезпечних матеріалів. Як силовий електричний провод для розеток використовували ВВГ нгд 3х2,5, та на світло ВВГ нгд 3х1,5.

гофра в полу під заливку

У брусі (в отворах для дроту) використовувався металорукав, а для прокладки в підлозі брав негорючу гофру. Зазначу, що в підрозетник заходив тільки одним проводом, який йшов у гофрі прямо до електричного щита по бетонній підлозі.

вихід для електричних приладів у будинку з бруса

Ніяких шлейфових з’єднань, ніяких розподільчих коробок, ніяких скруток!-Все окремим дротом від щита до підрозетника., навіть на вимикач і світло. Це зроблено для виключення нагріву скруток та з’єднань при можливому поганому контакті. Підрозетники братиму теж негорючі і вони садитимуться на негорючу масу. Усі дроти зводяться в підвальну шахту, де буде щитове електрообладнання.

всі дроти зводимо в шахту

Оскільки проводів багато, то планується два щити. В одному розташовуватиметься вся комутаційна частина (пари вимикач-лампа, заземлення, нулі). А у другому, який нижче під цим, вже стоятимуть автоматичні вимикачі, реле напруги та ПЗВ. Виконати цю роботу може лише електрик із великим досвідом роботи.

кріпимо гофру монтажною стрічкою

електропроводка в будинку із бруса

© 2010. Все права на данную статью принадлежат автору и защищены. При копировании текста ссылка на сайт https://master-elektrik.com.ua/ обязательна.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua