Як правильно підключити автомат-реле від перепадів та стрибків напруги?
При купівлі реле напруги до нього зазвичай додається інструкція з підключення з описом технічних характеристик. В основному однофазні реле-автомати від перепадів напруги мають три виходи: фаза вихід, нуль, та фаза вхід. У різних виробників послідовність розташування контактів може бути інша, але основних виходів все також три, але вже є на два модулі (Zubr d2-32 d2-40, d2-50. d2-63), китайське Taxnele та ін.
Далі на прикладі я описуватиму пристрій для захисту побутового електрообладнання БАРС-4 — мікропроцесорний блок захисту від стрибків і перепадів напруги. Кріпиться воно на DIN-рейку, як і звичайні автоматичні вимикачі. Воно займає три модулі (один модуль це товщина автоматичного вимикача, яка дорівнює 18 мм.). кВт). Реле зі струмом на 63 Ампер теж займатиме три модулі.
Даний пристрій запобігає виходу з ладу Вашої побутової техніки, оскільки він здатний контролювати вхідну напругу в електромережі, і відключати обладнання, якщо ця напруга виходить із встановлених меж.
Технічні параметри автомата від перепадів (стрибків) напруги:
Межі установки параметрів:
— нижня межа, не менше 130 Вольт, (встановлено) — 175 Вольт,
— верхня межа, не більше 300 Вольт, (встановлено) — 245 Вольт,
— струм навантаження, не більше 40 Ампер,
— затримка часу включення, від 1 до 300 сек., (встановлено) — 5 сек.
Схема підключення реле-автомату від перепадів (стрибків) напруги в електричній мережі Барс-4.
Встановлення та підключення реле напруги Барс-3 та БАРС-4.
Встановити пристрій на DIN-рейку та надійно закріпити. Категорично забороняється підключатися до мережі під напругою! Підключити вхідний та вихідний фазні дроти перетином не менше 4÷6 мм.кв.
Якщо провід мідний і багатожильний, то на нього потрібно одягнути наконечник (малюнок праворуч), або добре залудити припоєм. Клему «0» можна підключити дротом 0,5÷1,5 мм.кв., так як він не несе великого навантаження, і служить тільки для живлення самої електронної схеми реле. Підключене реле напруги біля лічильника можна подивитися тут, а також у щитку. Якщо не справляєтесь, викличте электрика.
Як вибрати реле напруги, можно почитати тут, там також багато фото змонтованих реле напруги.
Налаштування та работа реле напруги:
При подачі напруги на блок захисту на індикаторі почне блимати діючу напругу в мережі. Через встановлений час воно перестане блимати, і подасть цю напругу на вихід пристрою. Вхід у режим установок здійснюється одночасним натисканням кнопок «плюс» та «мінус». При цьому на індикаторі з’явиться напис Uhi (верхня межа) і відразу відобразиться чинне значення.
Для зміни меж необхідно одночасно збільшити чи зменшити цю величину шляхом натискання вищевказаних кнопок. Встановили верхню межу, чекаємо появи напису Ulo-задаємо нижню межу. Знову чекаємо та встановлюємо час затримки t від 1 до 300 секунд. Після встановлення часу система автоматично виходить у робочий режим, і пристрій готовий до роботи.
Рекомендації, як підключити та налаштувати реле напруги Барс-3 та БАРС-4. Якщо у Вас відображається напруга в мережі 190-220 Вольт, то верхню межу потрібно встановити 245 В, нижню 180 В. Якщо ж 230-245, то Uhi встановити на рівні 255 В., а Ulo-190 В. Час виставляти максимальний 300 сек. Це потрібно для того, що такі електроприлади як кондиціонери, холодильники та ін. з пусковою властивістю, чутливі до різких стрибків напруги.
Ця витримка протягом цього часу відстрочить включення побутових приладів, і вони залишаться неушкодженими та працездатними. У випадку, якщо стрибки вгору будуть дуже частими, то пробувати збільшувати верхню межу на 5 Вольт, а якщо вниз зменшувати. Але не встановлюватиме понад 260 Вольт.
Реле-автомат від стрибків (стрибків) напруги в електричній мережі надійно захистить Ваше електроустаткування від виходу з ладу. Адже подальший їх ремонт, за його відсутності, може коштувати не одну сотню гривень…
© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.