пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Особливості грамотного підключення бойлера.

Правильне підключення бойлера для забезпечення квартири або будинку автономним джерелом гарячої води є складним процесом. Найвідповідальнішим етапом у процесі підключення є робота з електричною частиною.

Бойлер не можна «устромити» у стандартну загальну розетку. Якщо хочете, щоб прилад працював безпечно для вас та вашої електромережі – ви повинні знати та врахувати всі тонкощі.

Вибір розетки для підключення електробойлера

Безпека – головний чинник вибору. Щоб підключити бойлер, потрібно встановити 3-полюсну, пилозахищену та вологостійку розетку. Мінімальний ступінь захисту – IP44.  Якщо планується підключати прилад потужністю не вище 1,5 кВт, потрібно підбирати розетку та вилку на 10 А. Для бойлерів потужністю 1,5-4 кВт розетка та вилка мають бути розраховані на 16 А.

Покрокове підключення електричного бойлера

Ви маєте лише початкові навички? Тоді буде краще, якщо всі роботи виконає електрик– приватний спеціаліст. Він виконає всі дії щодо підключення водонагрівача правильно, забезпечить безпеку та високу швидкість роботи. Загалом порядок робіт буде виглядати наступним чином (передбачається, що до цього вже було визначено місце під прилад та проштроблено канал для силового кабелю):

— відключення електрики у квартирі;

— вибір та розмітка місця для встановлення розетки;

— вибір місця для автоматичного вимикача;

— прокладка кабелю;

— установка розетки, боксу під автомат та самого автомата;

— Підключення кабелю до електрощита. Нагадуємо про обов’язкове заземлення – без нього експлуатація приладу буде небезпечною, а термін використання – коротшим. Для заземлення в щиті має бути передбачена окрема шина. Обов’язково в будинках старих споруд, де заземлення не передбачено, необхідно встановлювати ПЗВ з автоматом, або дифавтомат. Струм витоку дорівнює 10-30-міліампер.

Особливості грамотного підключення бойлера.

підключення

Безпека під час підключення та експлуатації бойлера

Якісна ізоляція та вологозахист – основні критерії безпеки під час проведення робіт із підключення бойлера. Експлуатація техніки буде безпечною, якщо електрик підібрав кабель з перерізом, що походить, і подбав про заземлення. Щоб не ризикувати і не зіпсувати водонагрівач, користувачеві заборонено втручатися в роботу підключеного до мережі приладу. Забороняється включати бойлер з порожнім баком, зливати воду з підключеного бойлера. Цього достатньо для того, щоб не ризикувати та користуватися автономним джерелом гарячої води без проблем.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua