пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як і який вибрати провід для підключення кондиціонера?

Задалися питанням підключення кондиціонера, а який провід вибрати для електролініїї на кондиціонер, незнаєте. Передумовою останніх років стали буквально аномальними літні місяці. Висока температура на вулиці з надлишком передається в приміщення. як підключити кондиціонер та вибрати провідРятують в такі моменти як вентилятори, так і кондиціонери.

Останні здатні з більшою ефективністю охолодити внутрішні приміщення. І якщо Ви надумали встановити вдома кондиціонер, потрібно заздалегідь подбати про вибір місця установки і, природно, куди його підключити. Саме з цим завданням може впоратися електрик. Він зможе правильно вибрати провід для підключення кондиціонера і провести нову лінію для його живлення.

Навіщо потрібно прокладати новий провід для підключення кондиціонера? Відповідь проста. Кондиціонери споживають чималу потужність-від 1,5 і вище кіловат. Чим це загрожує старій електропроводці? 1,5-2 квт. ще не такі страшні, у разі непідключення одночасно інших потужних навантажень (ел. чайник, НВЧ-піч, пральна машина та ін.). А якщо ви раптом забули, і підключили і те й інше. Якщо у Вас справні засоби захисту (пробки або автомати), вони спрацюють від перенавантаження.

Збільшувати їх параметри не рекомендовано, оскільки для старої алюмінієвої електропроводки максимальне постійне робоче навантаження обмежувалося параметрами до 4 кВт. А якщо включений і кондиціонер та електрочайник, то ця цифра впритул наближена до максимуму, і як Ви розумієте запасу не залишається. А ще є і світло, і телевізор, і холодильник і …

Що ж робити, що робити? Як же бути? Гмм-мм м… Може існує все-таки рішення? О! То ж вихід є! Потрібно вести новий провід під кондиціонер з місця підключення лічильника в квартирі, або зі щитка зі сходового майданчика де лічильник. У цьому випадку проводиться нова лінія лише для кондиціонера, яка підключається до незалежного автоматичного вимикача (автомата). В цьому випадку і «вівці цілі та вовки ситі», ой, вибачте, і проводка неушкоджена і Вам прохолодно влітку, ну, а взимку-додаткове тепло.

Як проводити, спитайте Ви. Ну тут два методи, відкритим та закритим способом. Перший більш простий, але менш естетичний, тому що провід прокладається в пластиковому коробі або взагалі на скобах. Застосовується в тому випадку, коли найближчими роками ремонт у квартирі не передбачається. Метод менш запилений.

При закритому способі під провід робиться штроба, тобто паз в бетонній або цегляній стінці, куди власне і ховається провід під штукатурку, і в результаті його не видно. Якщо Ви зважилися на цей метод, то ховайте Ваші, ні, не гроші, а всі речі книги, телевізор, ну словом все, на чому осісти пил. У пакети або накривайте плівкою. Найчастіше такий метод використовується у квартирах з наступним ремонтом або повною заміною електропроводки.

При повній заміні, ставиться або внутрішня розетка, або виводитися провід від якого кондиціонерщики приєднують сам кондиціонер. При зовнішньому способі кріпитися на стіну зовнішня розетка. Провід для кондиціонера достатньо перетином 1,5 мм. для потужностей до 3,5 кВт., та 2,5 мм.кв. до 5,5 квт. У місцях, де є можливість зробити заземлення, кидається мідний провід типу ППВ, ВВП або ВВГ 3х1,5 (внутрішня електропроводка), або ППВ, ВВП, ВВГ, ШВВП, ПВС 3х1,5 (зовнішня). Ну і без заземлення ППВ, ВВП або ВВГ 2х1,5 (внутрішня ел проводка), або ППВ (бажано тільки в коробі або в гофрі), ВВП, ВВГ, ШВВП або ПВС 2х1,5 (зовнішня).

Сподіваюся, що Ви зрозуміли, як вибрати провід для підключення кондиціонера. Залишилися лише ваші дії для впровадження задуманого. Подібні методи цілком прийнятні для підключення пральної машинки чи бойлера.

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua