пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Продзвонювання та діагностика електричного проводу.

Продзвонювання та діагностику електричних проводів можна розділити на кілька підгруп.
Розглянемо докладніше, які бувають: види продзвонки, методи перевірки цілісності проводів та ізоляції. Вся інформація, що наводиться нижче, написана мною, як електрика, виходячи з особистого досвіду. Отже, навіщо перевіряти дроти і коли необхідно продзвонювати електропроводку.

Продзвонювання електропроводів необхідне у разі:

а) первинна комутація (*з’єднання) у розподільних коробках після прокладання електричних проводів до кінцевих споживачів (розетки, вимикачі, освітлювальні прилади). Це робиться для правильної працездатності усієї Вашої мережі. б) знаходження обриву електропроводки (з’ясовуємо який провід в обриві, тобто не продзвонюється).

Продзвонювати провід можна:

а) тестером у режимі продзвонювання або виміру опору;

б) батарейки зі світлодіодом або лампочкою;

в) звукове продзвонювання;

Важливо! При продзвонюванні проводів вони повинні бути без напруги, тобто знеструмлені.

  Ось так можна потрапити у провід

Як завжди, завжди є ньюанси. Сам по собі провід має малий опір, порядку до 100 Ом залежно від перерізу дроту та його довжини. Тому, при продзвонюванні проводів мультиметром у режимі продзвонювання (зазвичай намальовано зображення діода або динаміка), тестер покаже величину опору.

Якщо при торканні щупів однієї жили та на звороті показує 1. , означає провід або в повному обриві, або має місце дуже поганого контакту. Для того щоб переконатися, що має місце: обрив або поганий контакт, потрібно тестер переключити в режим . Тоді не торкаючись руками контактів щупів, міряємо опір. При обриві тестер показуватиме 1. При поганому контакті-величину опору.

Якщо вона знаходиться в межах величин в кілоОмах, то тут є поганий контакт (підгорання скрутки контактів, окислення, волога), і треба шукати причину несправності. Таким же методом перевіряємо опір ізоляції. Якщо провід в обриві, то допоможе лише шукач прихованої електропроводки (комплект генератора та шукача). Оптимально-мінімальний опір ізоляції має становити хоча б від 100 кілоОм та більше.

Приклад. Якщо припустимо у Вас провід із трьома жилами, і один з них не має цілостності, тобто в «обриві» (поки це Ви тільки припускаєте.). Вам потрібно знайти який із провідників (жила) обірвана. Що потрібно зробити.

Варіант а) якщо довжина дроту не велика, то торкаєтеся щупами по черзі кожної жили з різних боків дроту (якщо кольоровий дріт, тоді простіше), якщо не кольоровий, тоді шукаєте. Один щуп на одному кінці, іншим-шукаєте жилу на іншому кінці.

б) з одного боку ви закорочуєте (примусово замикаєте) всі три жили, а з іншого тримаємо один щуп на одній жилі, і іншим проходимо по двох жилах. Якщо дроти цілі, то будуть 000 на тестері, або сигналізуватиме звуковий сигналізатор в тестері. При обриві одного з проводів, сигналу не варто очікувати. Підходить як для коротких, так і для довгих дистанцій проводів.

в) з одного боку чіпляємо одинарний провід на одну жилу нашого кабелю (потрібний буде одинарний провід, щоб вистачило до протилежного кінця дроту.), потім на цей одинарний провід чіпляємо щуп і іншим щупом шукаємо наш провід на іншому кінці дроту. Виходить ланцюжок: жил з проводу-одинарний провід-щуп-щуп-інший кінець проводу. Підходить для довгих дистанцій.

Продзвонюванням можна перевіряти не тільки дроти, але вимикачі, лампи розжарювання, автоматичні вимикачі. Діагностика електропроводки дозволяє визначити насамперед цілісність всіх з’єднань та й якість ізоляції самого дроту. Наскільки правильно зроблені з’єднання проводів, не завжди вдається дізнатися. Так як скручування можуть поховати або будівельники або горе-електрики, і скручування спочатку покажуть все ОК, а в процесі експлуатації можуть вийти з ладу.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua