пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Причина жовтого сліду (смуга) на стінах зі старою електропроводкою.

Жителі старих хрущовок можуть спостерігати на стінах своєї квартири жовтуваті смуги, які переважно йдуть вертикально або горизонтально від розетки або від вимикача. У власників відразу складається думка, що електропроводка почала за штукатуркою підгоряти, хоча розетки та світло залишаються робітниками. То чому ж видно жовтувато-коричневі сліди (слід іржі) від проводки, на стінах у квартирі під шпалерами?

Спробую пролити світло на проблему. Для початку, небагато історії. Електропроводка у старих будинках, частіше у хрущовках, виконувалася алюмінієвим дротом у гумовій ізоляції. Вся проводка ховалася або під штукатурку, або в штробах у стінах гіпсу. Зазвичай дроти не дуже глибоко ховалися, до двох сантиметів. Саме в місцях неглибокого залягання дроту може виявлятись жовтий слід. Тобто, провід лежить практично відразу за міліметровим шаром штукатурки. І причиною жовтизни є гумова ізоляція.

жёлтый цвет от провода под обоями

На жаль, я не володію глибокими знаннями з хімії, але тут відбувається якась хімічна реакція. Тут навіть не впливає навантаження на провід. І це мною перевірено особисто та неодноразово. Жовтий слід може залишатися від вимикача до розподільної коробки або до люстри. Смуга від розетки, в яку рідко вмикаються електроприлади, може виявлятися.

Що це може означати для ваших стін та квартири? Писати що Вашій електропроводці настав повний кінець не буду. Але самі проаналізуйте, будинкам хрущовкам понад 50 років. Виробники дротів дають гарантію на дроти для алюмінію 15 років та на мідь 30 років. І це гарантований термін служби. Різницю розумієте? Ваша проводка може протягнути ще п’ять років, і Вам доведеться змінювати електропроводку. А з цим завданням може впоратися грамотний електрик.

Який вихід? Для косметичного ремонту можна або замінити провід на пожовклій ділянці, або в місцях пожовтіння збити штукатурку і поглибити провід хоча б на глибину 7-10 мм, і заново замазати новою штукатуркою.

Та й більш глобальний, повна заміна електропроводки. Але це вже інша тема.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua