пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Реле часу (таймер).

Реле часу програмовані та електромеханічні — дозволяють задавати тимчасову затримку для різних електричних приладів. Ну тут все просто з поняттям. Найпростіший приклад — таймер вимкнення або включення телевізора, або електронний будильник. Але там вже вбудований у корпусі процессор або мікросхема.

А тут ви теж програмуєте (виставляєте за допомогою відповідних кнопок або регуляторів). Причому час у такому таймері можна виставляти від частки секунд до року і більше, залежно від того, що Вам необхідно і якого виду реле часу використовуєте.  Деякі мають усередині вбудований елемент додаткового живлення (акумулятор) для збереження заданої програми при тимчасовому зникненні електроенергії.

Установка реле часу сама по собі не складна, важко зробити налаштування, так як вона вимагає певних знань, і без допомоги електрика тут вже не обійтися. Кожне реле часу має окремий пристрій зі своїми характеристиками. Тому налаштування виконується строго за інструкцією для реле часу. Кріпиться в більшості випадків на DIN-рейку.

фото реле времени электронные

Реле часу призначені для організації тимчасових затримок у різних схемах автоматичного керування та регулювання, а також можуть бути ключовим елементом в управлінні складними технологічними процесами. Реле мають різні модифікації із регульованими затримками на включення.

Регулювання в електронних реле відбувається шляхом натискання (рис.2) на відповідні кнопки (це якщо є цифрове табло відображення часу рис.2), або методом провертання регуляторів з відображенням на корпусі нанесених часових інтервалів (рис.3). У електромеханічних реле (рис.1) є відповідні важелі, і кожен має своє значення, наприклад, 5,10,15 сек., Хв., або годин. Цей вид реле має свій мінус—їх не можна точно виставити, оскільки важелі мають певну кратність.

У разі використання реле часу при навантаженнях, що перевищують технічні характеристики приладу, необхідно використовувати таймер у парі з магнітним пускачем: однофазним—якщо навантаження на 220В, трьохфазним—якщо прилади живляться від мережі 380В.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua