пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Однофазне реле напруги для захисту від перепаду (стрибків) у мережі.

Реле напруги (захист від перепадів в мережі)—контролює напругу на вході, що подається до наших джерел споживання (зазвичай охоплює всю квартиру або будинок). Реле напруги на 220 Вольт я рекомендував би встановлювати. фото однофазного реле від перепаду в мережі 220В«Чому?» — може виникнути питання. І що таке реле напруги?

Саме воно є як основний захист побутових електроприладів у Вашому будинку від значної ненавмисної змінифото реле напруги на 220В вхідної напруги.

Однофазне реле напруги є свого роду бар’єр між напругою з лічильника і вашою квартирою. Такий пристрій захисту є набагато дешевше на відміну від стабілізаторів напруги.

Напевно Ви багато вже чули про неякісну нашу електроенергію — це і непостійна частота (повинна бути 50Гц, у нас же 48-50Гц), не кажучи вже про стрибання напруги (іноді воно може змінюватися в межах 170-280В замість 220В).

Якщо частота не так сильно позначається, то ці коливання можуть вивести з ладу нашу побутову техніку. Ще гірше, якщо в загальній щитовій відгорить «нуль» — тоді прощай побутова техніка, напруги 280-380В вона ніяк не здатна витримати. І добре якщо Вам вдасться довести провину енергоподаючих систем у суді, і відсудити значні збитки, а якщо ні…
реле напруги зубр біля лічильника

Реле напруги від перепадів у мережі реагує на такі зміни практично миттєво. Мало того, реле напруги дає сигнал на включення тільки тоді, коли напруга на вході прийшла до норми. А що, якщо зміни відбулися короткочасно? Такий стрибок напруги легко може вивести з ладу холодильник або кондиціонер. І їхній ремонт може обійтися не в одну сотню гривень.

В даному випадку такий пристрій автоматично витримає паузу (а вона має бути від 3 до 10 хвилин), і лише потім подасть напругу до нашого будинку. Так як видів реле напруги є безліч, їх ціна коливається від 500 грн. і вище.

Для квартири я радив би вибирати захист на струм від 25 Ампер та вище. Чим більше це значення, тим довше воно прослужить. Існують пристрої як із заводською установкою на верхні та нижні межі напруги (нерегульовані типу РН-32, РН-40 компанії АСКО), так і призначені для самостійного регулювання верхніх та нижніх меж напруги та часу спрацьовування шляхом натискання відповідних кнопок з відображенням числового значення на екрані реле (V-protektor, Zubr, Холсан, Бар’єр, Барс та ін.).

Встановити реле напруги можна на DIN-рейку в електрощитку після лічильника, і займає воно в основному три модулі (товщина трьох звичайних автоматів). Але бувають як на два, так і на чотири. Будь-який електрик зі стажем зможе підключити реле напруги і це не складе особливих труднощів. Існують також реле напруги на 380В.

Як вибрати реле напруги, можна почитати тут, там також багато фото підключених реле напруги.

Якщо Вам дозволяють фінанси, то можна встановлювати стабілізатори напруги, хоча вони мають набагато більшу вартість та великі габарити (приблизно від 3000 грн та розмір від 200х300х400 мм.), і ставити їх у квартирі зовсім незручно на відміну від реле контролю напруги перепаду в квартирі.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua