пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Ремонт електричних неробочих та несправних розеток.

Основна причина несправності в розетках — відсутність хорошого контакту. Порушення контакту може призвести до нагрівання розетки та подальшого її виходу з ладу. У місці порушення контакту починає плавитися як сам корпус розетки (частіше кришка), так і ізоляція на проводах, що підводяться.

У приміщенні може виникнути запах горілої електропроводки. Таке порушення часто призводить до пожежі або до «короткого замикання» електропроводки. Щоб не допустити критичної ситуації, спочатку потрібно вийняти вилку з несправної розетки. Плавлення припиниться.

ремонт несправна розеткаВизначити, чи розетка несправна можна наступним простим способом. Потрібно спочатку включити в розетку якийсь справний прилад (фен, настільну лампу або ін.). Якщо вони не працюють, значить несправність точно або в розетці або на лінії. І треба шукати причину там.

Якщо ж вони працюють, але розетка або вилка сильно нагрівається особливо від потужних приладів (пральна машина, електрочайник і подібні), то це свідчить про поганий контакт у самій розетці, іноді буває і у вилці.

Що саме робити в подібних випадках, і як відремонтувати розетку? Для початку потрібно відключити електрику, яка подається на неї. Знімається кришка і, власне, сам механізм. Ремонт розетки полягатиме в підтисканні контактів де проводи, зачистки пелюсток, куди входять штекери вилки, від нагару та окислювальної плівки. Ще потрібно підігнути плоскогубцями або викруткою самі пелюстки, якщо вони сильно розширені.

Все це необхідно зробити для забезпечення надійного контакту. Буває так, що гвинтові контакти настільки сильно окислилися, що їх не можна затягнути. У такому разі вже не потрібно відремонтувати розетку, а просто замінити на нову. Підтискати гвинти з контактами, особливо алюмінієвими проводами, рекомендується кілька разів на рік. Так що якщо ви зіткнулися з несправною розеткою, не тягніть, а викликайте електрика, якщо не зможете впоратися самостійно.

Буває так, що ніби і розетка не плавиться, а запах гару все ж таки стоїть у будинку. Причина може бути як в розподільчій коробці, так і в іншій розетці. Так як вони запаралелені, (дроти підходять спочатку до однієї, від неї до іншої і т.д), то несправність може ховатися в іншій розетці. Тоді потрібно знайти в якій і піджати гвинтові контакти. Ремонт розетки можна і не робити, якщо їй більше 15 років, тоді її краще змінити.

 

© 2010. Усі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua/ є обов’язковим.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua