Проблема підгорання контактів як була, так і залишатиметься завжди, тим паче, у старих будинках з алюмінієвою електропроводкою. Особливо часто поганий контакт буває в старому електричному щиті з алюмінієвою електропроводкою. Від підплавлення і підгорання може тільки врятувати пару речей-з’єднання проводів повинно виконуватися згідно з правилами ПУЕ (зварюванням, пайкою, клемниками, гвинтовим з’єднанням тощо), і головне-періодичний огляд! з’єднань та їх підтягування, (чого ніхто не робить з працівників ЖЕКу та ДТЕК).
Алюміній здатний втрачати контакт, особливо при граничних навантаженнях. Якщо не підтягувати контакти на скрутках (хоча вони заборонені) та на гвинтових з’єднаннях, відбувається підгорання контактів. При проходженні струмів великої величини відбувається нагрівання дроту в місцях з’єднань (у разі поганого контакту).
Якщо цей провід остигає, виходить, що він зменшується в діаметрі і виходить такого роду міні-зазор. Саме він призводить до подальшого нагрівання сполуки. Періодичні такі процеси з часом призводять до підплавлення ізоляції, пропадання контакту та короткому замиканню. Бувають навіть іноді й не рідко у випадках, що виникають пожежі. Тому, якщо помітили недобре (неприємний запах, іскріння, звук потріскування), терміново викликайте електрика для ремонту в електричному щиті (електрощитовій).
До мене надійшло замовлення від клієнта, з подібною проблемою контактів, що підгоріли, в електричному щиті. Щит розташовувався у загальному коридорі на сходовому майданчику. Ось який був його стан.
Люди жили на «міні уповільненої дії». Будь-якої миті могла виникнути пожежа в електрощитовій. Тим більше що періодично відчувався запах плавленої горілої ізоляції. Завдання виявилося не зовсім простим, але здійсненним. Складність полягала у тому, що доводилося працювати під напругою з деякими проводами.
І друга складність-треба було акуратно демонтувати пакетники та проводи, що підгоріли, не зачепивши третього сусіда. (На ремонт погодився замовник і один із сусідів, третій просто не хотів бачити проблему). На всю роботу пішло близько чотирьох годин. Як все відбувалося, зняв на фото.
Ось що зрештою вийшло. Принаймні в одному такому щитку можна вже не переживати з приводу контактів, що підгоріли, в електрощитовій. А скільки таких може бути у цьому будинку, а по всьому місту.
Напевно тисячі та тисячі. Може проблема підплавленої ізоляції і у Вас? Тоді не гайте і не тягніть час, викликайте майстра.