пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Чим відрізняється ПЗВ (дифференціальне реле) та диффавтомат?

Зовні диференційне реле та диференціальний автомат дуже схожі. При покупці може виникнути питання, як розрізнити зовні ПЗВ, дифреле та дифавтомат. Як же їх відрізнити, адже вони зовні на перший погляд дуже схожі? Відзначу відразу, що ПЗВ і дифреле це один і той самий пристрій. ПЗВ-пристрій захисного відключення, термін країн СНД, а поняття диференціальне реле та дифавтомат прийшло до нас із країн Європи. Яке їх призначення можна почитати тут.

На цій сторінці ми будемо розглядати характерні зовнішні властивості-чим відрізняється ПЗВ від дифавтомата. Що таке дифреле, та для чого воно служить? Нагадаю, що дифреле спрацьовує в основному тільки на струм витоку. Дифавтомат спрацьовує ще й від навантаження. Тобто, при збільшенні кількості приладів, що підключаються, він може спрацювати і захистити електричну проводку від займання, та від короткого замикання. Отже, на рис. 1 відображено дифреле.дифреле фото, розфифровка, напис на ПЗВ

1. Гвинтові затискачі

2. Прапорець увімкнення/вимкнення

3. Кнопка «Теst» тестування

4. Максимальне значення струму короткого замикання, у якому ПЗВ може розірвати ланцюг: у разі — 4500А.

5. ПЗВ розімкне ланцюг при виникненні струмів витоку понад 0,03А.

6. Призначений для ланцюгів змінного струму.

7. Дане ПЗВ зможе пропустити струм трохи більше 25A, але не спрацює на навантаження, так як не вказано клас захисту.

8. Для змінної напруги 230В.

9. PF4 або (PF6 або PF7) -позначення, що це дифреле. Останні цифри — це максимальне значення струму короткого замикання, при якому ПЗВ зможе розірвати ланцюг 4-4500Ампер, 6-6000А, 7-10000А.

10. Розраховано струм 25 Ампер.

11. Дифреле двополюсне, тобто має два входи та два виходи.

12. Теж як і п.5

 

На рис.2 показаний диффавтоматдиффавтомат фото, кодировка, расшифровка

1. Гвинтові затискачі.

2. Прапорець увімкнення/вимкнення.

3. Кнопка «Тест» для щомісячного тестування.

4. Призначений для ланцюгів змінного струму.

5. ПЗВ розімкне ланцюг при виникненні струмів витоку понад 0,01А.

6. Даний ПЗВ зможе пропустити струм трохи більше 10A, і спрацює на перевантаження, так як вказаний клас захисту (літера С), та на коротке замикання.

7. Для змінної напруги 230В.

8. Максимальне значення струму короткого замикання, у якому ПЗВ може розірвати ланцюг: у разі — 4500А.

9. PFL4 чи (PFL6 чи 7) — позначення, що це диффавтомат. Останні цифри — це максимальне значення струму короткого замикання, при якому ПЗВ зможе розірвати ланцюг 4-4500Ампер, 6-6000А, 7-10000А.

10. Розрахований струм 10 Ампер.

11. Диффавтомат двополюсний 1+N, тобто. має два входи зверху атомату (фаза та нуль) і два виходи знизу автомата (фаза та нуль).

12. Клас захисту, у разі «C».

13. Теж як і п.5.

Щоб розрізнити ПЗВ та дифавтомат німецької фірми Меллер (Eaton), то потрібно в першу чергу дивитися на написи, що розрізняють. На рис.1 напис на блакитному тлі-дифреле, на рис. 2 буквене позначення на жовтому фоні-диффавтомат.

Самий найпростіший спосіб відрізнити дифреле та дифавтомат. Біля значення струму навантаження має напис класу захисту «С» або «B» і поруч числове значення величини струму, на який він розрахований (рис.2 п.6). На дифреле просто In і поруч величина струму, або ж просто величина струму (рис.1 п.10). Це стосується позначення виробів усіх виробників.

Ще простіше, у всіх виробників прапорець увімкнення/вимкнення та кнопка «Теst» розташовані з різних боків. У Меллера у диффреле тест зліва, а прапорець-праворуч, а у диффавтомата все навпаки.

На малюнку нижче відображені відмінності між дифреле (ПЗВ) і дифавтоматами.

Види ПЗВ та дифавтоматів

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua