пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як правильно вибрати грамотного електрика-професіонала?

Рано чи пізно кожному доведеться зіткнутися з пошуком кваліфікованого електрика. Хтось уже робив це і вже трохи знають що і як, а багато хто втрачає вибір. То як же знайти справжнього електрика, фахівця своєї справи?

Розпочинається пошук. Спочатку, як правило, питають у знайомих, потім оголошення біля парадних,  далі інтернет. Як Ви це робитимете, вирішувати Вам. Моє завдання дати необхідну інформацію, щоб не платити двічі, а то й тричі за виконану роботу, якщо треба буде щось переробляти.

Отже. Наявність ліцензії. Я вважаю це можна поставити на одне з останніх місць, тому що «наявність прав не означає, що людина вміє добре водити автомобіль». Як правило, ліцензії мають фірми зі штатом людей. Але ліцензію має фірма, а не робітник у ній. І хто знає, що він може. До того ж ціни на послуги таких фірм завжди будуть вищими. Ще мінус-робітник від фірми може звільнитися, потім шукай вітру в полі у разі поломки.

Працівники на всі руки. Так звані бригади. Хоча зовні ви зможете оцінити рівень зовнішнього ремонту, оцінити електрику буде важко. Це зумовлено основним фактором-«нерозуміння в електриці нічого». Не в образу Вам, але це часто трапляється. Який провід там використовувався, де зроблено з’єднання, наскільки правильно вони зроблені, чи правильно розраховане навантаження на дроти і т.д. Підводного каміння ой як багато. Теж стосується оголошень на стовпах. Не говоритиму про всіх погано, але після таких «фахівців» доводилося часто переробляти.

Як вибрати електрика? Основні критерії:
-наявність спеціальної освіти (ВНЗ, технікум);
-досвід роботи від 5 років;
-відсутність шкідливих звичок;
-наявність професійного інструменту;
-консультації по Вашим питанням;
-чіткі відповіді на питання;
-виконувати роботу не так як зручно електрику, а з побажаннями замовника (з урахуванням дотримання правил з електробезпеки та пожежобезпеки та відповідно до правил улаштування електроустановок);
-порядність та пунктуальність;
-гарантія на виконання роботи;
-розцінки середні, але «незахмарні» .

Як вибрати електрика правильно, можна поставити йому кілька технічних питань. Ось деякі з них:

-Який провід використовуєте для електропроводки? відповідь: ВВП нг, або ВВГ (обидва мідні монолітні та у подвійній ізоляції). Пропозиції типу ШВВП та ПВС не повинні прийматися як аналог, оскільки не відповідають ПУЕ (правилам пристроїв електроустановок). Можливий варіант ППВ, але він в одній ізоляції і тільки під штукатурку. Докладніше про вибір дроту тут.

-як з’єднуєте дроти? відповідь: скручування з наступним зварюванням, опресовуванням, паянням, або клемники.
-який перетин використовуєте лінії на розетки? відповідь: 2,5мм.кв.
-який автомат потрібно поставити на лінію з алюмінієвою проводкою? відповідь: світло 6-10 Ампер, і розетки 16 Ампер.

І пам’ятайте, вибрати дешевого електрика, шанс заплатити ще раз ту саму роботу.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua