пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як вибрати кабель для електропроводки ?

Кабель-одна або більше ізольованих жил (провідників).Мають, як правило, металеву або неметалеву оболонку, поверх якої в залежності від умов прокладки та експлуатації може бути відповідний захисний покрив, в який може входити броня. Залежно від особливостей конструкції, призначення та сфери застосування кабелю поділяються на наступні категорії:

  • кабеля силові (АВВГ), (КГ), (ВВГ);
  • кабеля контрольні (КВВГ);
  • кабеля управління;
  • кабеля сигнально-блокіровочні;
  • кабеля для зв’язку.

кабель фотоПоняття «силовий кабель» застосовується до характеристики провідників електроенергії, які працюють у мережах з постійною або різнорівневою напругою. Такий кабель необхідний під час прокладання промислової та побутової високонадійної електропроводки.

Саме електрик допоможе грамотно вибрати кабель для квартирної електропроводки. У домашніх умовах головним критерієм, якому має відповідати силовий кабель, є його пожежна безпека. У промисловому виробництві визначальним чинником є безпечна електропроводка високої напруги.

Залежно від типу навантаження та передбачуваної сфери використання згідно з виробничими стандартами виробляються різні кабелі. Одні із них-силовий екранований та броньований, кабель мідний, електричний силовий та ін.

Сьогодні дуже багато вітчизняних виробників пропонують купити кабель саме у них. Які ж критерії справді якісної продукції, як вибрати кабель хорошого виробника та не програти в ціні? Важливо з’ясувати надійність і стійкість кабелю до пошкоджень, механічного та хімічного впливів, дізнатися про його термічну стійкість, пропускну здатність тощо.

Необхідно визначити, чи використовуватиметься даний кабель для постійної або стаціонарної прокладки. У разі краще вибирати кабель силовий ВВГнг. Або, наприклад, варто знати, що особливу зносостійкість має кабель силовий мідний. До речі, він і використовується для подачі напруги до наших будинків. Нефахівцю було б важко самотужки розібратися з усіма нюансами.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua