пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як вибрати реле напруги? Автомат від перепадів та стрибків у мережі. Фото.

Перепади в електричній мережі легко можуть вивести з ладу сучасну побутову техніку. І тут потрібно знати як правильно вибрати реле напруги? Для захисту електроприладів від стрибків напруги розробили реле напруги (пристрій захисту від перепадів у мережі). Перед встановленням потрібно спочатку вибрати реле-автомат напруги. Для цього потрібно знати:

1) кількість фаз, підведених до Вашого будинку чи квартири (може бути одна або три);

2) кількість побутових електроприладів, якими Ви користуєтеся;

3) потужність цих пристроїв.

Знаючи ці основні дані, можна вибрати реле напруги. Для будинків з трьома фазами я рекомендую встановлювати три реле напруги на кожну фазу. Є ще трифазні реле напруги, але вони йдуть максимум на 5 Ампер. А це лише по одному кіловату на фазу. Тут потрібно використовувати магнітні пускачі. За вартістю реле + три пускачі будуть приблизно в одну вартість як три реле напруги.

А надійність буде меншою, т.к. у разі виходу з ладу трифазного реле, електрика повністю пропаде. А якщо стоятимуть три реле, то зможе зникнути електрика лише у частині будинку. На фото нижче ви зможете побачити встановлені три реле на три фази.

При однофазній мережі завдання вибрати однофазне реле напруги зводитися до вибору його потужності. Тобто. на який струм воно буде розраховане. Реле напруги бувають на 16, 25, 32, 40, 50 і 63 Ампер. Деякі виготовляються із вбудованим термозахистом внутрішнього можливого перегріву контактів. Контактна група у разі не вигоряє, а спрацьовує захист. Якщо Ви не знаєте якої потужності у Вас електроприлади, можна подивитися тут. Наведу кілька прикладів, як вибрати реле напруги для захисту від перепадів у мережі. Варіанти надані у разі можливого одночасного включення всіх цих електроприладів.

Варіант 1. У квартирі стоять: пральна машина, комп’ютер, освітлення, телевізор, НВЧ-піч – реле напруги на 32 Ампер.

Варіант 2. пральна машина + комп’ютер + освітлення + телевізор + електрочайник + бойлер — реле напруги на 40 Ампер.

Варіант 3. пральна машина + комп’ютер + освітлення + телевізор + електрочайник + бойлер + НВЧ-піч + кондиціонер — реле напруги на 50 Ампер.

Варіант 4. Теж що і в.п.3+електроплита+електродуховка – реле напруги на 63 Ампер.

Бажано брати все із термозахистом. Наприклад, реле на 63 Ампер підійде на будь-який з варіантів, а ось замість 63 -32 ніяк не підійде.

Думаю суть зрозуміла чим більше електроприладів, тим потужніше потрібно вибирати реле-автомат від перепадів в мережі. Краще взяти трохи із запасом по потужності, ніж потім міняти реле напруги, що вигоріло. Вибір струму для трифазних ланцюгів, розраховується за максимально можливим навантаженням на кожну фазу. А встановити та допомогти з вибором, Вам допоможе електрик.

    
    
    
    
  


  



© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua