пн.-сб. з 9:00 до 19:30
Фотогалерея

Як знайти обрив електричного дроту в стіні за штукатуркою.

Перестала працювати розетка чи не вмикається світло? Начебто й автомати включені та пробки не вибило. У електропроводки стався обрив електричного дроту. Іншими словами, «зник контакт». Запитання тільки, де його шукати?

Якщо стався орив у розетках, зазвичай контакт зник у ній або у якійсь із розеток, оскільки вони з’єднуються шлейфом. Тобто: від однієї до іншої, від іншої до третьої. Найчастіше такий контакт підгорає у самій розетці. Такий обрив проводу потрібно зачистити заново і притиснути гвинтовою клемою. Але буває так, що обриву не можна знайти видимим способом, і потрібно вже застосовувати спеціальні прилади для виявлення обриву прихованої електропроводки. Різноманітність їх невелика, оскільки вони досить дорогі. Особисто користуюся кабельним тестером CABLE TRACKER MS6812 (рис.1).

thumb

Щодо приладу, то ним переважно користуюся. Вдавалося знаходити обриви за кахельною плиткою, плиточники просто замурували  непотрібну розетку, яка виходила з ладу, а через неї проходив контакт на розетку, якою користувалися. Або заштукатурену розподільчу коробку, в якій пропадав контакт. Сам прилад складається з генератора та приймача.

При використанні тільки приймача можна знаходити обриви фазного проводу глибиною до 2-3 см. Висока точність виявлення обриву або проходження проводу +_ 2см, на відміну від «Дятла». При використанні приймача та генератора можна відстежувати трасу проходження дроту за штукатуркою без напруги.

Обриви електропроводки у 98% випадків відбуваються у місцях з’єднання проводів, лише 1% на перегниття проводу внаслідок підвищеної вологості (особливо алюмінієвих проводів), та 1% на фізичну руйнацію, яка залежить від людського фактора (засвердлили стіну, перебили тощо) Мала частка обриву електропроводу припадає на розтягування дроту від вітру чи тривалого провисання. Про те, як потрібно правильно з’єднувати дроти, можна почитати тут.

Пошук обриву дроту у різних місцях.

thumb
thumb
thumb
 

У місцях з’єднання проводів з часом внаслідок підгоряння контакту має місце «обрив дроту». Найчастіше контакт чорніє і оплавляється ізоляція, або окислюється, утворюючи біло-зелений наліт. Головне завдання — знайти місце обриву дроту, а решта майстра-електрика.

© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.

Контакти
Ігор
zubenkoi@gmail.com
Можете нам написати
2010 (c)Сайт master-elektrik.com.ua захищений авторським правом. Любе копіювання та
разміщення інформації дозволено тільки при обов'язковому посиланні на сайт!
Технічна підтримка та розробка дизайну від веб-студії webworks.com.ua