Як опустити або перенести розетку чи вимикач? Причин цього бажання або ж необхідності достатньо. Перерахую основні причини бажання:
— незручно високо піднімати руку для ввімкнення вимикача, особливо дітям, які постійно просять батьків включити їм світло, або ж підставляють табуретку;
— вимикач або розетка знаходяться в незручному місці (за диваном або шафою), весь час потрібно кудись тянутися;
— хочеться, щоб було за євростандартом;
— хочеться позбутися подовжувачів (переносок), і збільшити кількість розеток, наприклад для комп’ютера, або телевізора з тюнером або приставкою;
— набридли звисаючі з метрової висоти шнури з розеток від побутових приладів.
Що ж до необхідності, то це перестановлення або нове встановлення меблів у Вашій оселі. Старе розташування розеток або вимикачів вже вкрай незручно або небажано, хочеться просто включати в іншому місці.
Перенесення розеток та вимикачів зазвичай не пов’язане з повною заміною електропроводки. Ця процедура передбачає нове розташування цих електроустановних виробів, провід яких підводитися до місця їхнього попереднього розташування, і з’єднується. Чого не варто робити при добавленні дроту? Якщо старий алюмінієвий провід, то і додавати потрібно такий же. Як добавити провід, тобто зробити з’єднання старого і нового дроту Ви можете почитати і подивитися тут? Обов’язково прочитайте цей розділ, щоб потім не шкодувати про вчинене. Це дуже важливо!
Щоб встановити розетки або вимикачі на нове місце потрібно спочатку визначитися з місцем, потім зробити паз під провід (штробу), та підготувати місця під коробочки (підрозетники) на розетки (фото 1) або вимикачі (фото 2). Зверху видно місця установок старих розеток та вимикачів.
Ці роботи найпильніші і виконуються перфоратором. Коли все готово, укладаємо провід у штробу і закріплюємо коробочки (фото 3-початковий етап, фото 4-встановлені коробки). Коробочки кріпляться за підлицю зі стіною. Якщо планується укладання керамічної плитки, то висувати коробочку потрібно на передбачувану товщину розчину разом із плиткою.
Все кріпимо за допомогою гіпсу, попередньо змочивши водою місце під коробки. Кріпити можна звичайно і цементним розчином, але доведеться близько доби чекати на повне висихання суміші. У невисохлий розчин встановлювати розетки та вимикачі не рекомендую, згодом останні почнуть вивалюватися із установчих коробок.
На фото 5 та 6 видно вже повний готовий виріб. Слід сказати, що на фото 5 була залишена стара одна розетка, так як вгорі знаходиться кондиціонер, і від нього ближче до вилки знаходиться саме ця розетка, і щоб не доточувати провід від нього до нижньої розетки, вона була збережена. В іншому випадку робиться з’єднання, яке зєднується гвинтовим клемником, замотується ізолентою і замазується тим же гіпсом (фото 7).
Провід, що стирчить на фото 7-це під стару розетку (в даному випадку). У це місце вставляється коробка і в неї виводиться лише два або три (якщо є земля) дроти. Можна ще звичайно купити подовжену в глибину установчу коробку (l=70-80мм), тоді можна і не ховати з’єднання під гіпс, а залишити все всередині, таким чином, завжди буде доступ до сполучних контактів. Але це лише коли дозволяє товщина стіни. Ну, в принципі, і все, кому чого не зрозуміло, пишіть, дзвоніть. Я, як електрик, обов’язково допоможу.
P.S. У цій ситуації я описав як опустити (перенести) розетку та вимикач. Стара ситуація-стояла розетка в кімнаті. Одразу за стіною інша розетка в тому ж місці. Перероблено та збережено і та й інша розетки, плюс три додаткові розетки внизу (фото 5).
На фото 7 видно, що у мене вийшло з’єднання з чотирьох дротів-один вхідний 220В, другий пішов на нижні три розетки, третій-вихід на розетку в цій же кімнаті, і четвертий-вихід на розетку в іншу кімнату за стіною. Так як на один із контактів розетки можна пригвинтити тільки два дроти, більше просто не поміщаються, були застосовані саме клемники. Можна ще й клемники Ваго, але не за великих навантажень (не більше 1 кВт). Чому? Якщо цікаво, то Вам сюди.
© 2010. Всі права на цю статтю належать автору та захищені. При копіюванні тексту посилання на сайт https://master-elektrik.com.ua обов’язкове.